0

Każda z nas marzy o pięknej, nieskazitelnej skórze twarzy. Niestety upływ czasu nie jest dla nas łaskawy, ale wzorem Japonek możemy postarać się o to, by nasza cera długo cieszyła oko świeżością i jędrnością. Jaka jest idealna pielęgnacja twarzy? Podpowiemy, jakie kroki w pielęgnacji skóry twarzy stosują Japonki, które słyną z młodego wyglądu.

Po pierwsze: oczyszczanie

Oczyszczanie twarzy to jest pierwszy i najważniejszy etap pielęgnacji skóry. Bez dokładnego usunięcia zanieczyszczeń czy makijażu kolejne etapy mogą mieć słabsze działanie, szczególnie odżywienie i nawilżenie. Oczyszczanie wg japońskiej sztuki pielęgnacji jest dwustopniowe. Zaczynamy od przemycia twarzy olejkiem, mleczkiem lub emulsją, bez udziału wody. Ma to na celu usunięcie makijażu i nadmiaru sebum. Po tym stosujemy żele lub pianki (może też być dobre i delikatne mydło), które wraz z wodą tworzą przyjemną, oczyszczającą i lekką pianę.

Po drugie: masaż

Kolejnym, nie mniej ważnym elementem, jest delikatny masaż skóry twarzy. Ma on wiele korzyści, ponieważ pobudzi mikrokrążenie, umożliwi lepsze wchłanianie składników z odżywczych i nawilżających produktów oraz poprawki kondycję skóry. W tym etapie warto raz, dwa razy w tygodniu stosować peelingi, które w połączeniu z masażem pomogą usunąć martwy naskórek. Należy pamiętać, że masaż ma być delikatny, gdyż zbyt mocny może podrażnić skórę.

Po trzecie: tonizowanie

Kolejny krok – tonizowanie – ma na celu wspomożenie utrzymania prawidłowego pH skóry. Jest to niezbędne, aby odbudować i utrzymać naszą naturalną barierę przed drobnoustrojami, które w głównej mierze są odpowiedzialne za większość niedoskonałości.

Po czwarte: odżywienie

Po dokładnym oczyszczeniu i ztonizowaniu czas na odżywienie naszej skóry. Mieszkanki Kraju Kwitnącej Wiśni najczęściej stosują dobre jakościowo i bogate w składniki odżywcze serum. Ważnymi składnikami tego typu kosmetyków powinien być np. kwas hialuronowy, ekstrakt z ryżu czy witaminy. Na tym etapie zalecane jest także nałożenie, delikatne wklepanie nawilżającego, delikatnego kremu pod oczy. Raz w tygodniu można również zastosować maseczkę, która dodatkowo odżywi naszą skórę.

Po piąte: nawilżenie

Ostatnim krokiem w rytuale pielęgnacji skóry twarzy jest jej nawilżenie. Nie ma znaczenia, czy masz skórę suchą, mieszaną czy tłustą. Jest to konieczny krok, który w efekcie pomoże uspokoić wydzielanie sebum (jego nadmiar często jest związany z przesuszeniem skóry). Warto stosować lekkie kremy np. przeciwstarzeniowe czy ujędrniające, które dodatkowo zawierają ważne dla naszej skóry składniki odżywcze.

Trzeba pamiętać, że aby zobaczyć efekty trzeba powyższe kroki oczyszczania twarzy stosować regularnie i przez dłuższy czas. A najlepiej jeśli taka pielęgnacja twarzy wejdzie nam w krew. Dodatkowo pomocne będzie korzystanie z kosmetyków, które są w głównej mierze oparte na naturalnych składnikach. Po tygodniu czy dwóch znaczącej zmiany możemy nie zauważyć, ale w dłuższej perspektywie na pewno nam się to opłaci.