0

Zastanawiasz się, czym są typy sylwetek i do którego typu Ty należysz? W prosty sposób możesz określić właściwy a w przyszłości ułatwi Ci to dobór odpowiedniej garderoby.

Każda z nas jest piękna, lecz każda zupełnie inna

Różnimy się od siebie budową ciała, wzrostem i jest to zupełnie naturalne i wyjątkowe. Czasami bywa tak, że jakieś ubranie podoba nam się na koleżance, ale gdy same je zakładamy okazuje się, że nie wyglądamy tak korzystnie, jak to sobie wyobrażałyśmy. Częstwo również zauważamy, że ubrania prezentowane na modelkach w czasopismach i internecie zupełnie odbiegaja od tego, jak my wyglądamy w danej rzeczy. Dlatego warto jest określić typ sylwetki i dobierać odpowiedni dla nas krój i fason.

Wyróżniamy pięć podstawowych typów sylwetek

Pierwszym rodzajem jest klepsydra, która cechuje się szerokimi ramionami i biodrami. Kolejną wyróżniają okrągłe kształty i jest określana jako jabłko. Następna sylwetka przypomina gruszkę i jest to sylwetka o szerokich biodrach i wąskich ramionach. Sylwetka kolumny to nic innego, jak prosta, prawie męska postura. Ostatnią z podstawowych typów sylwetek opisujemy jako odwrócony trójkąt, który charakteryzuje się szerokimi ramionami i wąskimi biodrami. Typy sylwetek to nic innego jak nasza budowa ciała, którą każda z nas może określić sama. Spraw, abyś od teraz w każdym nowo zakupionym ubraniu czuła się komfortowo i pięknie!

Podkreśl swoje atuty prostymi sposobami

Typy sylwetek podkreślają, że każda z nas jest inna. Każda sylwetka ma swoje atuty i bardzo prostymi sposobami możemy je podkreślić. Wystarczy wypracować sobie proste techniki, aby ukryć czy też pokazać części sylwetki, które bardziej lub mniej lubimy. Czasami wystarczy tylko dodać pasek do całej stylizacji lub luźniejszy elementy garderoby. Najważniejsze jest, aby znaleźć swój typ sylwetki i cieszyć się pięknym wyglądem przy wyborze odpowiednich ubrań. W ten sposób nabierzesz nawyków, które ułatwią Ci komponowanie codziennych stylizacji i pozwolą cieszyć się wspaniałym wyglądem. Najlepszym sposobem na poprawę humoru są właśnie zakupy, więc zadbaj o to, aby były one zawsze udane. Sięgaj po ulubione wzory i kolory, niekoniecznie podążające za modą.

Każda kobieta powinna czuć się wyjątkowo i za każdym razem, gdy spojrzy w lustro z uśmiechem, być z siebie dumna i zadowolona!

Zdjęcie: Pexels z Pixabay