1

Najważniejszą zasadą przy wyborze odpowiednich ubrań przy danej figurze jest to, aby nie zaburzać proporcji. Gdy już określimy naszą sylwetkę, należy zastanowić się, jak odpowiednio dobierać fasony. Figura klepsydry charakteryzuje się szerokimi ramionami i szerokimi biodrami. Poniżej dowiesz się, co nosić, a czego unikać, aby zawsze wyglądać pięknie i olśniewająco!

To powinnaś pokochać!

Zacznijmy od tego, że figura klepsydry powinna mieć zawsze podkreśloną talię. Stawiaj na dopasowane bluzki, topy oraz koszule. Jeśli chodzi o wzory i kolory – posługuj się paletą dobraną do Twojego koloru włosów i typu urody. Nie przejmuj się, jeśli w szafie zalega luźna koszula, a dopiero od niedawna wiesz, że nie powinnaś jej nosić – zwiąż ją paskiem i włóż w spodnie lub spódnicę! W połączeniu z dopasowaną górą, świetnie będą wyglądać spodnie z wysokim stanem, dzwony, spódniczka w literę A lub długa rozkloszowana spódnica. Przy krótkich spodenkach działa taka sama zasada – powinny być rozkloszowane. Buty na wysokim obcasie są odpowiednie dla każdej sylwetki, ponieważ wysmuklają nasze ciało. Dobieraj takie, w których czujesz się pewnie i wygodnie. Jeśli chodzi o materiały, z których powinnaś wybierać ubrania, to decyduj się na naturalne – Twoja skóra Ci za to podziękuje.

Stosowanie tych zasad na co dzień pozytywnie wpłynie na Twoje nawyki łączenia ubrań a co najważniejsze – na Twoje samopoczucie, gdy każdego dnia będziesz słyszeć komplementy odnośnie swojego wyglądu!

Tego zdecydowanie unikaj!

Pożegnaj się z luźnymi fasonami, które całkowicie zaburzą proporcję Twoich kształtów. Bufiaste rękawy czy szerokie ramiona ubrań niepotrzebnie je poszerzą. Zrezygnuj z ołówkowych spódnic i spodni z prostymi nogawkami, które sprawią, że sylwetka będzie źle wyglądać. Jeśli posiadasz większy brzuszek, unikaj dopasowanych spodni o obniżonym stanie. A jeśli Twój biust jest duży – unikaj golfów i wszystkich bluzek z zabudowanym dekoltem. Jeżeli posiadasz w swojej garderobie luźne fasony np. koszule, bluzki, bluzy czy sukienki, których nie chcesz się pozbyć, to pamiętaj o sposobie z użyciem paska o średniej szerokości, aby podkreślić talię.

Zamień nieodpowiednie łączenie fasonów, a szybko poczujesz różnicę i będziesz z siebie zadowolona!

Zobacz jakie są inne typy figury i znajdź swój.

Zdjęcie: Елизавета Кардасева Pixabay