0

Gdy coś się kończy…

Nowy styl ubierania się i myślenie o modzie są dość trudne, kiedy czujesz, że świat wali Ci się na głowę. Rozwód czy rozstanie z partnerem to czas większych lub mniejszych zmian. Bycie singielką to również czysta kartka w książce naszego życia, w której zapisujemy nowe plany, cele i przygody. Często bywa tak, że zakończona relacja wyczerpała nas, spustoszyła od środka, podkopała pewność siebie i zabrała wiarę we własne możliwości. Jak zacząć żyć na nowo, żeby poukładać w głowie i w sercu nową sytuację? Można zacząć od wyglądu. Być może to dobry czas na odnalezienie lub odświeżenie swojego stylu.

Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest styl. Przede wszystkim to nie kopiowanie innych, a inspirowanie się. To wyrażanie siebie poprzez ubrania. Styl to podkreślenie Twojego charakteru, intelektu, tego kim jesteś i co lubisz. Styl to Ty! 

…coś nowego się zaczyna!

Bądź kobietą, która budzi zachwyt na ulicach, która inspiruje innych. Pamiętaj, że nie musisz wydawać mnóstwa pieniędzy, żeby wyglądać dobrze. Musisz mieć chęci i otwartą głowę! Obserwuj otaczający Cię świat, czerp dla siebie to, co najlepsze i kształtuj to na swój sposób. Ubieraj się, a nie przebieraj. 

Bądź kobietą, która nie tylko jest pewna siebie i wygląda jak milion dolarów, ale przede wszystkim jest sobą. 

Styl to wewnętrzna równowaga

Zasady stylowej kobiety to przede wszystkim równowaga wewnętrzna i zewnętrzna. Dlatego zanim zaczniesz budować swój nowy wizerunek, zadbaj o swoje zdrowie, zadbaj o siebie. Żadna stylizacja nie pomoże, jeśli wewnątrz sprawy mają się źle – dlatego zacznij od poważnego rachunku sumienia. Może da się zrobić coś z przesuszoną skórą, ze zniszczonymi włosami? Może warto udać się do lekarza i poruszyć kwestie, na które dotąd nie miałaś czasu? Zrób to – przecież nigdy nie będzie lepszego momentu.

Następnie – nie ma innej drogi – zaakceptuj swoje ciało: poznaj je, poznaj swoje atuty i niedoskonałości.

Akcentując styl, podkreślaj atuty

Atuty eksponuj, a niedoskonałości maskuj. Jak to zrobić? 

  1. Noś odpowiedni rozmiar – taki, który podkreśli Twoją sylwetkę, czyli nie będzie za mały lub za duży. 
  2. Wybieraj dobrej jakości tkaniny – ubrania z takich materiałów posłużą na dłuższy czas. 
  3. Nie podążaj ślepo za trendami! To, co widzisz na pokazach mody czy w sklepach, traktuj jako inspirację, z której czerpiesz tylko to, co pasuje do Twojej sylwetki i do Twojego stylu. 
  4. Przeglądaj Instagram, blogi modowe, sesje zdjęciowe. Oglądaj pokazy mody i filmy. Czytaj książki, podróżuj, rozglądaj się dookoła, bo wszystko, co zobaczysz, może Cię zainspirować. Przyglądaj się ludziom, których mijasz na ulicy, tam jest dopiero kopalnia inspiracji!

Pierś do przodu i idź śmiało przed siebie!

Wdrażaj powoli te kilka zasad, a Twój nowy lub odświeżony styl wzbudzi zachwyt! Pamiętaj też, że styl buduje się dłuższy czas, nie z dnia na dzień, więc – jak każda poważna zmiana – także ta musi chwilę potrwać.

A jak brzmi najważniejsza rada, której chcę Ci udzielić?

Przede wszystkim bądź sobą! Kobietą, która dobrze się ze sobą czuje wewnętrznie i zewnętrznie. Kobietą, która dzięki odnalezieniu swojego stylu jest gotowa, by zdobywać świat!

Zdjęcie: freestocks on Unsplash

Zobacz także:

Typy sylwetek – co to takiego?

Dress code – czego nie może zabraknąć w Twojej szafie?