0

Jak pomóc kobietom w trakcie rozwodu? Rozwód to jedno z najtrudniejszych przeżyć, jakich doświadcza człowiek. Na skali stresu według Holmesa, rozwód plasuje się na 2 miejscu, zaraz po śmierci małżonka. Dlaczego rozwód jest tak stresujący przeczytasz tutaj

Trudna sytuacja życiowa w której się znalazłaś wymaga od Ciebie czasu, byś doszła do siebie, poukładała na nowo swój świat. Trudne momenty i chwile zwątpienia, które się pojawiają w twojej głowie są naturalne. Rozwód przewróci do góry nogami życie twoje i dzieci, co nie oznacza że będzie to zmiana na gorsze. Przykłady podopiecznych naszej fundacji pokazują, że wiele kobiet mimo początkowego kryzysu otrzymuje wiatr w żagle, rozwija skrzydła i ożywa. Dlaczego tak się dzieje?

Rozwód dodał im skrzydeł

Sytuacja życiowa, nowe wyzwania związane z samodzielnym macierzyństwem, konieczność zdobycia niezależności finansowej sprawiły, że kobiety objęte naszym wsparciem odzyskały energię i chęć do walki o lepsze życie dla siebie i swoich dzieci. Zaczęły szukać rozwiązań, wyznaczać nowe szlaki i otwierać drzwi, których do tej pory bały się dotknąć.

Rozpoczęły nowy etap i weszły na ścieżki dotąd nieznane. Wymaga to odwagi, determinacji i siły woli. Bywa trudno, czasem jest ciężko, ale pamiętaj „urodziłaś się po to by zmieniać świat”. Rozwód może być początkiem nowej Ciebie przeczytaj o tym tutaj

Patrzeć na życie po rozwodzie jak na szansę

Wiele z nas najpierw rozpacza, ma wątpliwość czy podejmuje słuszną decyzję myśląc o rozwodzie. Pojawia się poczucie winy, że nie udało się stworzyć bezpiecznego domu dla dzieci. Jesteśmy poddawane presji społecznej i ocenie najbliższego otoczenia. Potrzebna jest terapia i praca z psychoterapeutą, by przepracować traumy, bolesne i ciężkie momenty z małżeńskiego życia. Kiedy czujesz, że masz już siłę zmierzyć się z rzeczywistością pojawia się światełko w tunelu. Kiełkuje myśl – Jest dla mnie szansa na normalne życie.

Aspekty prawne rozwodu

Rozwód orzeka sąd na podstawie wyroku sądowego, jest wiele aspektów, które wymaga uregulowania np. opieka nad dziećmi, kontakty dziecka z ojcem, wysokość alimentów, podział majątku. Dobrze jest mieć opracowaną i przygotowaną strategię działania ustaloną i skonsultowaną z prawnikiem. W stresie jaki towarzyszy sytuacji okołorozwodowej lepiej zasięgnąć konsultacji z ekspertem, by mieć gwarancje że nie pominęłaś żadnego ważnego aspektu prawnego.

Fundacja Sama Mama wspiera kobiety w sytuacji okołorozwodowej. Prowadzimy spotkania warsztaty, mentoringi, grupy wsparcia dla kobiet. Podczas Live z ekspertami poruszamy ważne kwestie związane z sytuacją okołorozwodową. Oferujemy wsparcie psychologa, mediatora sądowego i prawnika.

Polecane artykuły: