0

Piękne, barwne liście niewątpliwie są cechą charakterystyczną tej południowo- i północno-amerykańskiej rośliny. Ciekawe, kolorowe wzory – pasy lub kropki – sprawiają, że trzykrotka jest odpowiednim kwiatem do udekorowania naszego mieszkania. Warto ustawić ją na wyższej półce lub kwietniku, gdyż, w miarę wzrostu, jej płożące pędy (które mogą osiągnąć nawet 100 cm!) dadzą niesamowity efekt przyciągający wzrok.

Dla kogo trzykrotka?

Trzykrotka będzie odpowiednim prezentem dla każdego – zabieganej, zapracowanej czy nieco roztargnionej osoby. Nie ma ona dużych wymagań co do uprawy, więc wybaczy nam zapominalstwo czy zaniedbania. Warto pamiętać, że nie jest trująca, więc będzie odpowiednia do mieszkań gdzie znajdują się zwierzęta, chociaż nie jest wskazane jej jedzenie.

Czy utrzymanie trzykrotki jest trudne?

Jak wspomniano wyżej uprawa trzykrotki nie jest trudna, gdyż nie jest ona bardzo wymagającą rośliną. Rośne dobrze w słonecznym, jak i zacienionym miejscu. Jednak aby kolorowe wzory były wyraźne lepiej ustawić kwiat w miejscu gdzie będzie miał dość dużo dostępu do słońca. Dobrze rośnie w glebie uniwersalnej przy umiarkowanym podlewaniu – należy uważać by woda nie zostawała w podstawce. Jedynie na co trzeba zwrócić uwagę to przeciągi i zraszanie – nie lubi tego –  dlatego parapet przy często otwieranym oknie nie będzie dobrym miejscem. Trzykrotkę warto regularnie podcinać, bo to sprawi, że będzie rosła bardziej zwarta i gęstsza.

Trzykrotka oczyszcza powietrze

Trzykrotka jest kolejną rośliną, która wspomoże oczyszczanie powietrza w naszym domu. Wychwytuje ona m.in. benzen, ksyleny czy formaldehyd. Dodatkowo, podobnie jak paprotki, utrzymuje odpowiednią wilgotność powietrza, co nie jest bez znaczenia dla lepszego oddychania.

Inne rośliny, opisane przez nas, które usuwają toksyny z powietrza znajdziesz tu.