0

Letni LOOK

Triki makijażowe idealnie sprawdzą się w okresie letnim. Oto kilka TOP pomysłów na super make up.

Krem nawilżający nakładany przed rozpoczęciem makijażu

Wiele kobiet zapomina o nawilżeniu twarzy przed nałożeniem podkładu, który może b yć przyczyną dużego wysuszenia skóry. Krem nawilżający nie dość, że świetnie sprawdzi się jako baza pod makijaż, zadba o naszą skórę, a także przyczynia się do poprawy trwałości make-upu.

Efekt powiększenia ust

Aby uzyskać taki efekt, potrzebna będzie konturówka oraz pomadka do ust. Ważne, aby produkty nie były matowe. Należy obrysować usta konturówką, co ważne – nieco wyjeżdżając poza ich linię. Następnie trzeba wypełnić je pomadką. Na koniec można dodać błyszczyk, jeżeli jest się fanką większego „glow’u”. Dla bardziej leniwych Pań poleca się szminki lub błyszczyki powiększające usta, choć należy zwrócić uwagę na to, że niektóre z nich mogą wywoływać dyskomfort poprzez uporczywe szczypanie ust.

Rozświetlacz

Ten trik jest często pomijany przez kobiety. A szkoda, bo daje niesamowity efekt przy małym nakładzie pracy i czasu! Wybór rozświetlaczy w sklepach jest ogromny – od tych w kamieniu, aż do tych płynnych. Nie wspominając już o odcieniach… Wybierz rozświetlacz w kamieniu, w kolorze srebrnym! To gwarantowany błysk, pozbycie się efektu zmęczonej twarzy oraz wysmuklenie jej. Ale zaraz, zaraz… gdzie nałożyć ten produkt? To proste! Czubek nosa, kości policzkowe, łuk kupidyna… i gotowe. Pamiętaj, aby nie przesadzić z błyskiem!

Bibułki matujące

Jeden z najlepszych wynalazków XXI wieku, bez którego trwały makijaż byłby niemożliwy. Zastosuj bibułki matujące, kiedy zauważyć, że po kilku godzinach makijaż nie jest już taki, jak na samym początku, a przede wszystkim – kiedy zaczynasz się ”świecić”. Oczywiście chodzi o sebum, które jest produkowane przez gruczoły łojowe. Bibułki matujące pozbywają się go, nie naruszając przy tym makijażu. Dla pewności, po zastosowaniu tego wynalazku, zastosuj puder. Tym sposobem przedłużasz trwałość swojego makijażu o dobre kilka godzin.

Mgiełka do twarzy

Nie dość, że utrwala makijaż, to jeszcze na przykład dba o błysk! Po zakończonym makijażu zastosuj mgiełkę do twarzy. Wedle uznania, zależy jaki efekt chcesz osiągnąć. W sklepach można znaleźć mgiełki utrwalające makijaż, z drobinkami, pielęgnująca, nawilżająca i wiele, wiele innych. Wystarczy kilka psiknięć, aby makijaż wyglądał zupełnie inaczej!

Eyeliner i… taśma malarska

Dla kobiet, które nie mają cierpliwości lub po prostu nie potrafią stworzyć pięknej „kreski” przy pomocy eyelinera, zaleca się wyposażenie się w… taśmę malarską. Można ją zakupić w każdym sklepie budowalnym. Choć może to zadziwiać, jest to naprawdę świetny i niezawodny trik makijażowy. Odetnij kawałek taśmy, przyklej na powiece pod odpowiednim kątem – w zależności, jaką kreskę chcesz otrzymać. Następnie użyj eyelinera, odklej taśmę malarską i… gotowe.

Rzęsy magnetyczne

Jakiś czas temu ogromną popularność zyskały sztuczne rzęsy. Panie, które cechują się cierpliwością i odpowiednimi umiejętnościami, bez problemu wyposażają swoje oko w przepiękne rzęsy przy pomocy kleju. Kobiety mniej cierpliwe wolą powierzyć ten problem kosmetyczce, która przedłuży ich rzęsy. Choć metod przedłużania rzęs jest wiele, nadal znajdą się Panie, którym żaden z wymienionych sposobów z jakichś względów nie odpowiada. Może warto udać się do Rossmana i zakupić magnetyczne rzęsy? Tak, magnetyczne. Bez żadnego kleju, penset… Po prostu wyjmij rzęsy z opakowania i patrz, jak z pomocą magnesów, twoje oko zyskuje nowy look.