0

Podczas remontu warto się dobrze zastanowić jakie są odpowiednie kolory do pokoju dziecka. Obserwując aktualne trendy, a zarazem starając się dobrać taki kolor, aby przez lata był w modzie, warto zrobić dobry research. Przede wszystkim pamiętaj, aby wziąć pod uwagę wiek dziecka w momencie dokonywania zmiany!

Różowy 

Kolor różowy, niezależnie od tego czy występuje jako pudrowy róż, czy raczej jako fuksja, jest zawsze dobrym rozwiązaniem dla dziewczynki. Jeśli chcesz, aby kolor ten przetrwał wiele lat na ścianach Twojego domu, zainspiruj się jasnym odcieniem różu. Jest to delikatny, ale zarazem dziewczęcy kolor, który będzie dobry zarówno dla dziewczynki, jak i nastolatki. Pudrowy róż da się łatwo połączyć z różnokolorowymi dekoracjami. Będzie to duże ułatwienie, jeśli okazałoby się, że Twojemu dziecku nagle przestanie podobać się ta aranżacja. 

Niebieski 

Tak jak u dziewczyn najczęstszym wyborem jest różowy, tak u chłopaków – niebieski! Analogicznie – zasugeruj się raczej jasnym odcieniem niebieskiego. Gdy dziecko podrośnie i zacznie wybrzydzać, znacznie łatwiej będzie zmodyfikować pokój z takim kolorem ścian. Pomyśl, co by było, gdybyś zdecydowała się na ciemnoniebieski lub granatowy…

Fioletowy w połączeniu z szarym

Jasny fiolet, a raczej liliowy, jest uniwersalnym kolorem. W połączeniu z szarym zyskuje jednak „to coś”. Nagle smutny, niczym niewyróżniający się pokój, zyskuje efekt wow. Zamiast pomalowania jednej lub dwóch ścian na szaro, pomyśl także o fototapecie z widokiem krajobrazowym. Dodatkowo, według badań kolor fioletowy pozytywnie wpływa na układ nerwowy dziecka, natomiast szary pomoże mu się wyciszyć. Może to być strzał w dziesiątkę.

Co wybrać?

Pamiętaj, że kolor różowy z przeznaczeniem dla dziewczynki, a niebieski – dla chłopca – to tylko stereotypy. Możesz urządzić pokój tak jak Tobie, a przede wszystkim dziecku, się podoba. Baw się kolorami, o ile pozostają one w bardziej stonowanym odcieniu. Unikaj mocnych i intensywnych odcieni. Przede wszystkim pamiętaj, by, przeglądając kolory do pokoju dziecka, liczyć się ze zdaniem pociechy.

Zdjęcie: Robert Katzki on Unsplash