0

Dlaczego nie masz czasu?

Samotne wychowywanie dziecka to ogromne wyzwanie dla każdego. Często zdarza się, że pod natłokiem zadań i obowiązków nie ma już czasu na inne, równie ważne rzeczy jak np. spotkanie ze znajomymi. Brak czasu jest częstym problemem u wielu samotnych matek. Wpływ ma na to wiele czynników. Zbyt wiele obowiązków przy dziecku, do tego praca, brak dobrej organizacji, wszystko na siebie nachodzi, skutkując tym, że zwyczajnie nie mamy czasu spotkać się z przyjaciółmi. Jak więc sobie z tym poradzić? Jak znaleźć czas na przyjaciół?

Planuj

Bardzo często jest tak, że ludzie zwyczajnie gubią się w obowiązkach, nie wiedzą, za co mają się zabrać, ile czasu na to poświęcić. Powinnaś zaopatrzyć się w planer w wersji elektronicznej lub papierowej. Codzienne planowanie następnego dnia to idealny sposób dla osób, które borykają się z brakiem czasu. Pozwoli to uniknąć zmarnowanego czasu w ciągu dnia. Planowanie sprawi, że będziesz bardziej zmotywowana do działania. Może się okazać, że zostanie Ci sporo czasu, którego wcześniej nie miałaś. Dzięki temu będziesz mogła zadbać o swoje relacje międzyludzkie.

Poproś o pomoc rodzinę

Pamiętaj, że zawsze masz oparcie w swojej rodzinie. Proszenie rodziny o zajęcie się Twoim dzieckiem przez parę godzin to nic złego. W czasie gdy Ty wyjdziesz na spotkanie ze znajomymi, dziecko może zostać u Twoich rodziców bądź innych członków rodziny. Proszenie o pomoc innych od czasu do czasu jest w porządku, każdy potrzebuje czasem pomocy 😉

Zrezygnuj ze zbędnych zajęć

Spędzanie zbyt dużo czasu przed telewizją czy na social mediach to powszechny problem dzisiejszych czasów. Wielu ludzi poświęca zdecydowanie za dużo czasu na rozrywkę, która może wydawać się w przyjemna, natomiast na dłuższą metę może prowadzić do uzależnienia i ogromnej straty czasu. Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy, ile to pochłania Twojego czasu, który mogłabyś spędzić na prawdziwej rozrywce. Pomyśl nad ograniczeniem czasu przed telewizją czy telefonem. Jeśli nad tym nie panujesz, zawsze możesz ustawić  przypomnienia, które zrobią to za Ciebie. Możliwe, że zdziwisz się, jak dużo czasu zyskasz, rezygnując z biernego patrzenia w komórkę.

Zapraszaj do siebie

Czasem zdarza się tak, że nie możesz wyjść na miasto i musisz zostać w domu z dzieckiem. Zawsze możesz zaprosić kogoś do siebie. W domu również można spędzać miło czas, jest wiele możliwości. Najważniejsze jest pielęgnowanie przyjaźni niezależnie od miejsca i czasu.

Przyjaciele są bardzo ważni dla każdego człowieka. W świecie, w którym każdy się spieszy, a internet to nieodłączny element codziennego użytkowania, można o tym zapomnieć. Dlatego bardzo ważne jest, aby dbać o swoje relacje i poświęcać im uwagę od czasu do czasu. Nawet w tak zabieganym świecie da się odnaleźć moment, aby spędzić czas z przyjacielem.

Zdjęcie: StockSnap from Pixabay

Zobacz także:

Czy sama mama ma czas?

Samotne rodzicielstwo – wyzwania