0

Czy Twoje dziecko zasugerowało, że chciałoby zaprosić do domu przyjaciół, z okazji swoich urodziny? Z początku możesz być nieco przerażona samym przygotowaniem takiego wydarzenia. Jakich aspektów dopilnować, aby zorganizować urodziny dziecka, które będą wspaniałe i niezapomniane? Tego dowiesz się w tym artykule!

Ustal budżet

Tym, od czego powinnaś zacząć planowanie imprezy, jest ustalenie budżetu jaki na jej wyprawienie przeznaczysz. Dobrze przeanalizuj wydatki rodzinne w danym miesiącu i podejmj decyzję, jaką kwotę ostatecznie możesz przeznaczyć na urodziny dziecka. Weź pod uwagę, czy stać Cię na jedzenie i zapewnienie atrakcji gościom. Jeśli budżet na to pozwoli, weź pod uwagę także wystrój domu czy rodzaj zaproszeń.

Wybierz motyw imprezy

Dobrze się zastanów, jaki motyw powinna mieć organizowana przez Ciebie impreza. Przypomnij sobie, jaka jest ulubiona bajka Twojego dziecka – w końcu to jego urodziny i to jemu ma się ten dzień podobać! W zależności od tego, na jaki motyw się zdecydujesz, dobierz do niego wszystkie możliwe dodatki, łącznie z wystrojem domu.

Zadbaj o zaproszenia i dekoracje

Po wybraniu motywu zainteresuj się rodzajem zaproszeń oraz dekoracjami. Zadbaj o to, aby dekoracje miały tematykę motywu imprezy, jaki wcześniej wybrałaś. Tak samo postępuj z zaproszeniami. To głównie one zachęcą potencjalnych gości do przyjścia na urodziny dziecka.

Zaproś gości

Ustal datę i godzinę imprezy, a następnie zaproś gości. Dowiedz się dokładnie, kogo Twoje dziecko lubi z rówieśników, a kogo nie. Nie dopuszczaj do tego, aby czuło się źle na własnej imprezie urodzinowej. Najrozsądniej byłoby jednak, gdybyś zaprosiła całą grupę lub klasę, do której należy dziecko. Osoby niezaproszone mogłyby poczuć się urażone, a to z kolei mogłoby spowodować w późniejszym czasie nastawienie się tych kilku osób przeciwko Twojemu dziecku.

Przygotuj smaczne jedzenie i przekąski

Przygotuj jedzenie adekwatne do wieku gości. Wiadomo, że w tym wieku spotyka się wielu niejadków, ale… kto nie lubi pizzy? Słone przekąski również są zawsze mile widziane. Nie przygotowuj samych fast-foodów. Postaraj się, aby na stole zagościły też zdrowe przekąski.

Zadbaj o atrakcje

Niemal najważniejszym aspektem na imprezie urodzinowej są przygotowane wcześniej atrakcje. Zapytaj dziecko, jakie są jego ulubione zabawy. Niezawodnymi, last-minute grami są zawsze kalambury, ciepło-zimno, rysowanie, a nawet zabawy z balonami. Przygotuj wcześniej drobne nagrody za wygranie danej gry lub konkurencji. To z pewnością  urozmaici zabawę.

Zdjęcie: Vlada Karpovich