0

Zakończenie związku lub rozwód często odciskają piętno na psychice człowieka. Skutkiem tego wydarzenia jest nie tylko odczuwanie wielu emocji takich jak smutek, gniew czy złość, ale przede wszystkim – samotność. Dominującego uczucia pustki jest się ciężko pozbyć, szczególnie w krótkim czasie po rozstaniu. Co zrobić, aby pożegnać się z samotnością?

Wypełnij pustkę

Spędzanie czasu z partnerem zajmowało Ci zdecydowaną część dnia? Nic straconego. Znajdź sobie hobby! To pozwoli Ci wypełnić czas, który wcześniej przeznaczałaś na „drugą połówkę”. Odkryj w sobie pasję. Być może od zawsze chciałaś spróbować nauczyć się boksu albo tańczyć na rurze, tylko brakowało Ci na to czasu? Teraz jest ten moment!

Przyjaciele

Rozstanie to także świetny moment na odświeżenie znajomości. Spotkanie z przyjaciółmi dobrze Ci zrobi. W codziennej rutynie spadają oni często na dalszy plan. Nie warto zaniedbywać znajomych. W takich chwilach tak naprawdę okazuje się, ile znaczą oni w Twoim życiu i jak bardzo są wartościowi.

Organizacja

Zorganizuj dzień na nowo. Nie miałaś czasu wypić herbaty w spokoju lub obejrzeć ulubionego serialu? Zrób to teraz! Dla dobrego samopoczucia, lepiej nie wybieraj „wyciskacza łez”.

Nie zrzucaj na siebie winy

Nie jesteś odpowiedzialna za rozstanie z partnerem, nie możesz się za to obwiniać. W wolnej chwili sporządź mapę myśli. Umieść w niej zarówno wady, jak i zalety swojego byłego partnera. Kiedy będzie Ci ciężko, najdzie Cię gorszy czas, zerknij na nią i… uświadom sobie pewne fakty! Pamiętaj, aby nie idealizować swojego ex!

Idź do ludzi

Może to czas, aby poznać nowe osoby? Być może jest za wcześnie, aby były to znajomości o podłożu romantycznym, ale nie wszystko kręci się wokół miłości! Poszperaj na kafejkach internetowych i przeznaczonych do tego stronach. Niewykluczone, że poznasz swoją bratnią duszę, osobę o takich samych lub podobnych zainteresowaniach, a co za tym idzie – idealnego kompana do wspólnego spędzania czasu!

Nowa rzeczywistość

Musisz pogodzić się z nową rzeczywistością, zaakceptować aktualny stan rzeczy i przejść do nowego porządku. Kwestia akceptacji i przyzwyczajenia się do zaistniałej sytuacji są kluczem do pożegnania się z samotnością.

Polecamy rozmowę: Samotność po rozstaniu

Zdjęcie: Timur Romanov on Unsplash