0

Seksualność to temat, o którym często wstydzimy się rozmawiać nawet z najbliższymi. A to błąd, bo wzajemne poznanie swoich potrzeb pomoże zbudować i rozwijać intymność w związku. Ponadto budowanie swojej seksualności sprawi, że zwiększy się nasza samoakceptacja oraz lepiej poznamy swoje ciało – jego potrzeby i możliwości. Nie należy również zapominać, że na seksualność wpływa też dbanie o zdrowie.

Czego dowiesz się ze spotkania:

  1. Jakie są kluczowe kroki w świadomym budowaniu swojej seksualności?
  2. Jakie znaczenie ma samoakceptacja w procesie odkrywania i budowania własnej seksualności?
  3. Jak rozmawiać z partnerem/partnerką o swoich potrzebach i granicach seksualnych?
  4. Jakie role odgrywają edukacja seksualna i świadomość własnego ciała w kształtowaniu zdrowej seksualności?
  5. Jak radzić sobie z negatywnymi przekonaniami i stereotypami dotyczącymi seksualności, które mogą nas ograniczać?
  6. Jakie są najczęstsze wyzwania, z jakimi ludzie się spotykają w procesie budowania swojej seksualności, a także jak je pokonać?
  7. Jak ważna jest otwartość na eksperymentowanie i eksplorowanie różnych aspektów swojej seksualności?
  8. Jakie są najlepsze sposoby na rozwijanie intymności i bliskości w związku?
  9. Jakie techniki mogą pomóc w zwiększeniu świadomości i kontroli nad własnym ciałem i doznaniami seksualnymi?
  10. Jak dbać o swoje zdrowie seksualne i jakie znaczenie ma regularne badanie oraz konsultacje z profesjonalistami w tej dziedzinie?

Nasz gość:

Marta Melka-Roszczyk – doktor nauk o zdrowiu, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog kliniczny w trakcie Certyfikacji Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, a także biegły sądowy. W swojej prywatnej praktyce zajmuje się psychoterapią indywidualną osób dorosłych, młodzieży oraz psychoterapią par i małżeństw. Nieustannie doskonali warsztat swojej pracy, uczęszczając na seminaria, konferencje naukowe oraz specjalistyczne kursy i szkolenia. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Największą część pracy zawodowej stanowi terapia i diagnoza osób cierpiących z powodu traumy i stresu pourazowego. Obszar przeżyć traumatycznych dotyczy rozległych form przemocy (przemoc fizyczna, psychiczna, seksualna) oraz różnego rodzaju innych traumatycznych przeżyć.

Jak świadomie budować swoją seksulaność – rozmowa z Martą Melka-Roszczk