0

Jak zmienić złe nawyki? Zadbaj o siebie, w kilku krokach zmieniając swoje codzienne rytuały, wprowadzając drobne zmiany.

Zadbaj o regularny sen

Zarówno jakość, jak i długość snu wpływa na nasze samopoczucie czy zdrowie. Regularność jest kolejnym aspektem, który powinien zostać zachowany przy nocnej regeneracji organizmu. Budzenie się i zasypianie o stałych porach jest równie istotne dla naszego zdrowia, co długość i jakość snu. Przestrzeganie tych trzech zasad naraz zapewni Ci energię na cały dzień, a także przyczyni się do zdecydowanej poprawy Twojego samopoczucia.

Nie jedz o późnych porach

Pora jedzenia ma, niestety, związek z jakością snu. Jeśli zjesz posiłek późnym wieczorem lub nawet nocą, będzie miało to katastrofalny wpływ na jakość Twojego snu. Jedzenie o tak później porze niekorzystnie wpływa na niektóre fazy snu. Co ciekawe, pochłanianie dużej ilości węglowodanów w ciągu dnia sprawi, że szybciej zaśniesz, ale w zamian za to faza snu zwana NREM – czyli faza głębokiego wypoczynku – zostanie znacznie skrócona. 

Uprawiaj sport 

Sport to zdrowie! Dbając o wysoką aktywność fizyczną, możesz uniknąć wielu problemów.  Przede wszystkim możesz w ten sposób zadbać o swoją sylwetkę. Uprawianie sportu przyczynia się do poprawy krążenia oraz poprawia jakość snu. Często w parze ze sportem idzie zbilansowana dieta, co z pewnością pozwoliłoby Ci zadbać o Twój jadłospis i o to, co jesz w ciągu dnia. 

Zorganizuj dzień

Wieczorem, przed pójściem do łóżka, zaplanuj, jak będzie wyglądał kolejny dzień. Spontaniczność nie zawsze jest dobra. Zrób listę zadań do wykonania, a przede wszystkim – wyznacz priorytety. Niestety coraz częściej skupiamy się na mało ważnych sprawach, które zabierają sporą część dnia, przez co później brakuje czasu na istotne rzeczy.

Medytuj

Medytacja to swego rodzaju trening umysłu, który zawiera elementy relaksacji, skupienia, świadomości. Medytacja dla umysłu jest tym, czym dla ciała są ćwiczenia fizyczne. Dzięki medytacji będziesz w stanie wprowadzić nie tylko spokój, ale i harmonię do swojego życia. Medytacja pomaga pozbyć się negatywnych myśli z naszego umysłu. Można powiedzieć, że nas „oczyszcza”. Zadbaj o siebie – zobacz, jakie to proste!