0

Zmęczenie to nasz wróg, który sprawia, że cała nasza energia życiowa uchodzi i rzeczy, które robimy, nie są tak efektywne, jakbyśmy chcieli. Szybko się męczymy, a  poziom naszej koncentracji jest znikomy. Jest kilka sposobów, aby pozbyć się zmęczenia i na pewno pomogą one w codziennym funkcjonowaniu.

Sen

Jest to aspekt niezwykle ważny, gdyż jeśli jesteśmy niewyspani poziom naszej koncentracji oraz naszego samopoczucia spada. Nawet nasza odporność cierpi, kiedy nie śpimy odpowiednio dobrze. Sen paradoksalnie prosty ma wiele złożonych czynników. Przynajmniej 7 godzin i 30 minut powinno stanowić podstawę dla każdego. Oprócz czasu spania ważne są również jego pory, od godz. 22 do 24 jest najlepszy czas na zaśnięcie, ponieważ organizm wytwarza wtedy najwięcej melatoniny. Pamiętajmy również, żeby nie najadać się przed snem. Ponieważ nasz organizm nawet podczas snu działa i będzie trawić jedzenie, przez co nie wypocznie on w pełni. Następnym czynnikiem jest alkohol. Mimo tego, że pozwala on nam zasnąć szybciej, sen ten nie jest pełnowartościowy przez to, że alkohol dalej krąży po naszym organizmie i pobudza go.

Kofeina

Pobudzanie się z samego rana kawa nie ma większego sensu, ponieważ nasz organizm naturalnie wybudza się ze snu, dzięki czemu nie musimy przyspieszać tego procesu. Pierwszą dawkę kofeiny powinniśmy przyjąć 4 do 5 godzin po wstaniu. Gdy zaaplikujemy kofeinę od razu po wstaniu, nasz organizm również będzie się wybudzać, ale w o wiele większym stopniu. Przez to będziemy mieć dużo energii, ale przez chwilę, a potem przyjdzie efekt zjazdu energetycznego – staniemy się senni oraz zmęczeni. Pijąc pierwszą kawę 5 godzin po wstaniu, przedłużymy stan wybudzania się organizmu i pracy na pełnych obrotach.

Dieta

Gluten, laktoza oraz wiele innych składowych pokarmu często są powodem naszego zmęczenia, ale pod warunkiem, że jesteśmy uczuleni na dane składniki. Warto zapisać siebie oraz naszych bliskich na biorezonans. Za pomocą tej specjalistycznej maszyny możemy sprawdzić, na co mamy uczulenie i wyeliminować to z naszego pożywienia. Jeśli jesteśmy na coś uczuleni i spożywamy dany pokarm, działa on na nasz organizm jak trucizna, przez co mamy pogorszone samopoczucie oraz wywołuje się w naszym organizmie zmęczenie.

Te trzy na pozór proste czynniki nie są łatwe do wprowadzenia w życie. Jednak myślę, że wszystko zależy od nas i od naszego zdyscyplinowania. Konsekwencja jest kluczem do sukcesu.

Zdjęcie: Shane on Unsplash

Zobacz także:

Domowe sposoby na relaks