0

Wyzwania kobiet aktywnych zawodowo są coraz częściej podnoszone i głośno się o nich mówi. Mimo to nadal w wielu firmach wiedza kobiet jest pomniejszana, a osiąganie kolejnych szczebli w karierze utrudniane. Jednakże wszystkie działania sprawiają, że kobiety awansują na wysokie stanowiska, a ich doświadczenie jest doceniane.

Czego dowiesz się z rozmowy:

  1. Czy zauważalne jest, że coraz więcej Polek piastuje miejsca na kierowniczych stanowiskach, mamy coraz więcej inżynierek, naukowców i menadżerek?
  2. Jakie czynniki przyczyniają się do wzrostu liczby kobiet na wysokich stanowiskach kierowniczych w ostatnich latach?
  3. Jakie wyzwania nadal stoją przed kobietami w drodze do osiągnięcia równości w miejscu pracy, zwłaszcza na stanowiskach kierowniczych?
  4. Jakie korzyści przynosi różnorodność płciowa na szczeblach kierowniczych dla firm i organizacji?

Kiedy i gdzie?

12.04.2024 godz. 10:00 na kanale YouTube – Sama Mama TV

Nasz gość:

Ewelina Gawlik – żona, matka i babcia. Urodzona w małym miasteczku – Choszczno – wychowana na wsi na dużym gospodarstwie, gdzie ceniono rodzinę, ciepło i gdzie nabyła różnorakie umiejętności i wrażliwość na drugiego człowieka. Dlatego została Prezesem stowarzyszenia pomagającego pozyskiwać środki unijne na cele szkoleniowe, członek kilku fundacji działających na rzecz dzieci i potrzebujących w ciężkich chorobach onkologicznych. Od kilkunastu lat mieszkanka Szczecina. Komunikatywna, otwarta na ludzi, ceniąca szczerość i uczciwość.

Z wykształcenia prawnik, pracująca w różnych branżach – od towarzystwa ubezpieczeniowego do samorządów lokalnych – jako ceniony doradca prawny. Również ekspert w dziedzinie prawa pracy, rynku pracy, opiniodawca wielu ustaw, autor licznych publikacji branżowych, szkoleniowiec. Ponadto Przedsiębiorca i Pracodawca od ponad dekady, rozwijająca swoje umiejętności w zarządzaniu zasobami ludzkimi, założycielka i właścicielka jednej z największych agencji HR w Polsce. Również Prezes Zarządu NOVA Praca Group  HR International zajmująca się szerokopojętym Human Resouces – od rekrutacji po szkolenia, leasing pracowniczy, outsourcing usług. Szkoleniowiec kadry zarządzającej w zakresie mobbingu, dyskryminacji, układów zbiorach pracy, regulaminów pracy, współpracy ze związkami zawodowymi, prawa pracy i zmian w nim powstających. Ponadto zatrudnia ponad 10 tys. pracowników, których oddelegowuje na podstawie umowy o pracy tymczasowej do innych firm i centr logistycznych. 

Pracowita, ambitna i rozważna. Właścicielka Beauty Corner w Szczecinie, kąciku piękna dla kobiet, a także właścicielka Kawiarni pod Żaglami. 

Hobby: ogród i dobra książka kryminalna. Pasja: florystyka, taniec. Miłośniczka psów.

Wyzwania kobiet aktywnych zawodowo – różnorodność płciowa w miejscu pracy – rozmowa z Eweliną Gawlik

Grant realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu SPLOT WARTOŚCI.


Program finansowany jest przez Unię Europejską. Wyrażone opinie i poglądy są wyłącznie poglądami autora (autorów) i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Unii Europejskiej lub Komisji Europejskiej. Ani Unia Europejska, ani organ przyznający finansowanie nie mogą ponosić za nie odpowiedzialności.