Wszyscy wiemy, że toksyczna relacja wpływa bardzo negatywnie na nas, nasze poczucie własnej wartości. Wywołuje także duży stres i trudne emocje, które codziennie kawałek po kawałku zżerają nas od środka. Jak sobie radzić, gdy znajdziemy się w tego typu relacji? Są to trudne sytuacje, ale możliwe do pokonania i przezwyciężenia negatywnego wpływu, jaki ze sobą niosą.
Czego dowiesz się z rozmowy:
- Czym dokładnie jest toksyczna relacja i jak ją rozpoznać?
- Jakie są najczęstsze sygnały ostrzegawcze, że znajdujemy się w toksycznym związku?
- Jak toksyczna relacja wpływa na nasze zdrowie psychiczne i emocjonalne?
- Dlaczego często trudno jest zakończyć toksyczną relację, nawet gdy zdajemy sobie sprawę z jej negatywnego wpływu?
- Jakie są pierwsze kroki, które warto podjąć, aby zacząć sobie radzić w toksycznej relacji?
- Jak budować swoje poczucie wartości i pewność siebie, aby móc stawić czoła toksycznemu partnerowi?
- Jakie są najlepsze strategie na ochronę swojego zdrowia psychicznego, gdy nie możemy od razu zakończyć takiej relacji?
- Jak można uzyskać wsparcie z zewnątrz i kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty?
Kiedy i gdzie?
2.10.2024 godz. 20:00 na kanale YouTube – SAMA MAMA TV
Nasz gość:
Dr Marta Melka-Roszczyk. Doktor nauk o zdrowiu, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog kliniczny w trakcie Certyfikacji Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz biegły sądowy. W swojej prywatnej praktyce zajmuje się psychoterapią indywidualną osób dorosłych, młodzieży oraz psychoterapią par i małżeństw. Nieustannie doskonali warsztat swojej pracy uczęszczając na seminaria, konferencje naukowe oraz specjalistyczne kursy i szkolenia. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Największą część pracy zawodowej stanowi terapia i diagnoza osób cierpiących z powodu traumy i stresu pourazowego. Obszar przeżyć traumatycznych dotyczy rozległych form przemocy (przemoc fizyczna, psychiczna, seksualna) oraz różnego rodzaju innych traumatycznych przeżyć.
Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności– Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022-2033.
Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach #ROPMinister do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego