1

Śpiewała Alicja Majewska i zapewne każda z nas w głębi duszy marzy o tym, by być kobietą jak z tej piosenki. Najczęściej snujemy marzenia w chwilach wytchnienia od codziennych, prozaicznych czynności. Ale nie zawsze doceniamy naszą naturę i umiejętności. A przecież każda z Pań jest niezwykła i wyjątkowa. Każda ma w sobie siłę, moc i to „coś” co ją wyróżnia i czyni atrakcyjną.

Czy kobieta to naprawdę słaba płeć?

Wydawać by się mogło, że od zawsze żyjemy w świecie rządzonym przez mężczyzn. Czy aby na pewno? Znachorki, wyrocznie, mamki, kobiety najstarsze w rodzie lub społeczności (najczęściej wiejskiej) były i są traktowane z niebywałym szacunkiem. To do nich udawano się z prośbą o poradę, radę czy wyleczenie. To kobiety wyobrażano sobie jako boginki, nimfy czy demony, które mogą nieść zgubę, ale i ratunek.

Ten dualizm postrzegania nas sprawił, że w pewnych okresach czasu kobiety były prześladowane na masową skalę. Najbardziej znany jest okres, kiedy Panie były oskarżane o czary. To jednoznacznie pokazuje, że kobieta ma w sobie niezwykłą moc i osobowość, która fascynuje, ale może i przerażać. Bo któż zrozumie kobietę?

Role kobiet

Chociaż mijają wieki to role kobiet w głównej mierze nie ulegają znacznym zmianom. Wciąż jesteśmy tymi, które pielęgnują domowe ognisko, dbają o najbliższych i dom. Owszem coraz częściej wkładamy przysłowiowe spodnie i odważnie wkraczamy w ten męski świat biznesu, polityki czy zdobywamy wysokie szczeble w ścieżce kariery. Ale czy mimo to nie pozostałyśmy tymi paniami domu, które rozwiązują problemy, ocierają dziecięce łzy i opatrują zdarte kolana? To jest piękne, że przez lata przeszłyśmy ogromną metamorfozę mentalną. Wzrosła nasza samoświadomość, a jednocześnie pozostałyśmy takie same – empatyczne, delikatne, kobiece.

Więcej o roli kobiet przeczytasz w tym artykule.

Bądź kobietą w każdym momencie swojego życia!

I niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdujesz zanuć wraz z Eugeniuszem Bodo:

Sex appeal, to nasza broń kobieca, 
Sex appeal, to coś co was podnieca, 
Wdzięk, styl, charm, szyk, 
Tym was zdobywamy w mig, 
Jeden znak, a już nie wiecie sami, 
Co i jak, wzdychacie godzinami,
Ech, och, ach, ach, 
I męczycie się, że strach.

Drogie Panie, chociaż jesteśmy stawiane niżej, a w niektórych częściach świata traktowane jako gorsze, nic nie znaczące, to pamiętajcie, że mimo wszystko zasługujemy na wszystko co najlepsze.

Wydobądź z głębi siebie tą moc, siłę, energię i kobiecość. Pokochaj się bezwarunkowo, dbaj o siebie, pielęgnuj swoje ciało, duszę, poczucie własnej wartości i idź śmiało przez życie. Traktuj siebie każdego dnia jakbyś miała najnowszy model Porsche. I kup sobie sama dzisiaj kwiaty jak śpiewała Miley Cyrus. Bo być kobietą to brzmi dumnie.

Zdjęcie: Omar Lopez on Unsplash