0

Znajomość języków obcych jest w tych czasach bardzo cenna. Szczególnie znajomość języka angielskiego może okazać się bardzo przydatna w życiu. Zaczynając naukę w młodym wieku, możliwe jest uniknięcie oporu pojawiającego się przed używaniem języka w dorosłym życiu. Dodatkowo dzięki osłuchaniu się z językiem, jego melodią i rytmem, można nauczyć się poprawnej wymowy. Jak tego dokonać? Sprawdź sama.

Samodzielna nauka

Dzieci dużo łatwiej niż dorośli przyswajają język obcy. Przede wszystkim zadbaj o rozwijanie zdolności komunikacyjnych. Kupuj dziecku książeczki napisane w języku angielskim, w razie potrzeby tłumacząc konkretne słowa. Możesz wyszukać także angielskie piosenki, dzięki czemu dziecko będzie osłuchiwało się z językiem. Codziennie znajduj kilka wybranych słówek i przedstawiaj je malcowi. Ucz poprzez zabawę. Zamiast siedzieć z dzieckiem, wymawiać słówka i kazać je powtarzać, możesz wprowadzić maskotkę jako element edukacyjny. Gdy dziecko zobaczy, że jego ulubiony misiek też uczestniczy w zabawie, na pewno z większym zaangażowaniem podejdzie do całej sytuacji. Przy nauce języka ważna jest systematyczność. Regularne powtarzanie kwestii, których udało się nauczyć dziecko, zdecydowanie ułatwi mu dalszą naukę.

Zapisz dziecko na zajęcia

O wiele łatwiejszą formą nauki języka angielskiego jest zapisanie dziecka na zajęcia. Mogą to być lekcje w grupie lub indywidualne. Pamiętaj jednak, że kiedy Twoje dziecko uczestniczy samo w takich warsztatach, osobie prowadzącej zajęcia zdecydowanie łatwiej jest wyłapać błędy, jakie popełnia Twoja pociecha. W ostatnich latach ogromną popularność zyskała nauka z native speakerem. Jest to osoba, która pochodzi z danego państwa i płynnie posługuje się rodzinnym językiem oraz zajmuje się jego nauczaniem w innym kraju. Jest to jedna z najbardziej efektywnych metod nauki języka angielskiego. Native speaker prowadzi lekcje skupiające się na konwersacji, które mogą być połączone z ćwiczeniami gramatycznymi lub ze słownictwem. To świetna droga do tego, aby wyrobić sobie odpowiedni akcent. Takie zajęcia nie muszą kosztować fortunę, a nawet jeśli by tak było – uwierz, że warto!