0

Jak rozmawiać z dziećmi o emocjach, aby nie bało się i nie wstydziło ich okazywać? My jako dorośli mamy już wykształconą świadomość i wiedzę dotyczącą emocji, ale dziecko musi się tego nauczyć. A najlepiej gdy jego nauczycielem jest rodzic, któremu ufa i z którym czuje się bezpiecznie. W wiekiem, kiedy nasza pociecha jest nastolatkiem, emocje także mogą stanowić trudność w porozumiewaniu się, bo często młody człowiek wstydzi się ich.

Czego dowiesz się ze spotkania:

  1. Jak możemy nauczyć dziecko mówienia o emocjach?
  2. Jakie zachowania wskazują na daną emocję?
  3. Jak wspierać dziecko w radzeniu sobie z trudnymi emocjami?
  4. Co zrobić, kiedy dziecko nie radzi sobie z emocjami?
  5. Jak reagować, kiedy dziecko często mówi “nie”?
  6. W jaki sposób zachęcić dziecko do mówienia o swoich emocjach, kiedy jest bardzo skryte?
  7. Sposoby rozładowania trudnych emocji u dzieci.
  8. Jak możemy okazywać dziecku wsparcie emocjonalne?
  9. Jak reagować i rozmawiać z zamkniętym w sobie nastolatkiem, który wcześniej otwarcie komunikował swoje emocje i potrzeby?
  10. 5 złotych zasad, jak nauczyć dziecko radzenia sobie z emocjami.

Nasz Gość:

Aneta Stanowska – od 10 lat pracuje z kobietami, wspiera je i dmucha w ich skrzydła (aby latały wysoko). Kobietami, które zwykle zajmują się całym światem, tylko nie sobą. Które nie czują się wystarczające i noszą na barkach poczucie winy i odpowiedzialność za innych. Kobietami, które są ugrzecznione i trudno im wyrażać swoje zdanie i pragnienia. Prywatnie mama 3,5-latki, która cały czas przypomina, że jej baterie muszą być naładowane, aby była dla niej wsparciem. Więcej znajdziecie na http://anetastanowska.com

Jak rozmawiać z dziećmi o emocjach – rozmowa z Anetą Stanowską