0

Każdy czasem potrzebuje chwili, aby się zrelaksować. Nie masz pojęcia w jaki sposób możesz się odprężyć? Wypróbuj te pomysły!

Domowe spa

Ciepła kąpiel z aromatycznymi olejkami, ze świecami, ale bez pośpiechu. Dodaj do tego swoją ulubioną muzykę. Zadbaj o to, aby płyn do kąpieli oraz olejki miały taki zapach, który najbardziej korzystnie na Ciebie wpływa, a przede wszystkim – sprawia, że czujesz się zrelaksowana. Świetnym dodatkiem do kąpieli są także sole, które zmiękczają naskórek. Coraz bardziej popularne są także rozpuszczalne kule do kąpieli, które urozmaicają kąpiel i sprawiają, że jest ona bardziej estetyczna. Muzyka jest cudownym dopełnieniem relaksującej kąpieli. Niestety, puszczanie muzyki w łazience często bywa problematyczne. Być może warto rozważyć zakup specjalnego radia łazienkowego, odpornego na wilgoć i zalania. Radio z funkcją bluetooth pozwoli na odtwarzanie najczęściej słuchanych utworów na Twoim telefonie. Zadbaj także o oświetlenie. Zdecydowanie intensywniej odczujesz relaks, kiedy nie będzie ono wręcz oślepiające. Najlepiej całkowicie zrezygnować z oświetlenie elektrycznego i postawić tylko na świece, które – swoją drogą – zapewnią także świetną atmosferę. Możesz także przygotować sobie książkę, której tematyka Cię interesuje. To spotęguje doznania relaksu. Na koniec upewnij się, że temperatura wody w wannie jest odpowiednia i… gotowe!

Netflix & chill

Od razu po kąpieli wskocz w piżamę, przynieś ciepły kocyk, przygotuj jakieś przekąski i po prostu obejrzyj swój ulubiony serial. Takie proste, a jakie skuteczne! Przygotuj stanowisko seansowe – rozłóż łózko, zadbaj, aby znalazł się tam koc, który zapewni ci ciepło. Pozasłaniaj rolety, aby w pokoju panowała niemal całkowita ciemność. Zadbaj o odpowiednie przekąski. W zależności od tego, co lubisz, mogą być to przekąski słone, jak czipsy czy paluszki, lub słodkie – jak żelki, cukierki i ciasteczka. Do czipsów idealnie pasowałaby jakaś cola… Pamiętaj jednak, że chcesz się zrelaksować! Zamiast niezdrowych napojów, wybierz herbatę, która ma działanie relaksujące.

Social media

Internet jest nie tylko „pożeraczem czasu”, ale też sprawia, że przeglądając go, odczuwamy odprężenie. Zaloguj się na Facebook’a i zobacz, co słychać u znajomych. Użyj Messengera, aby z kimś popisać. Wejdź na Instagrama, jeśli chcesz przejrzeć „story” znajomych. A może TikTok? Kto nie lubi krótkich filmików o różnego rodzaju tematyce? Kiedy przejrzysz już wszystkie możliwe social media, niech w ruch pójdzie wyszukiwarka internetowa. Istnieje możliwość przeglądnięcia najnowszych trendów mody, być może nawet jakichś zakupów ubraniowych. Zawsze można pobrać także jakąś ciekawą aplikację lub grę na telefon – tak zwanego „odmóżdżacza”. Czego chcieć więcej do chwili relaksu?

Polecane artykuły: