0

Sprzątanie garderoby – co zrobić ze zbędnymi ubraniami i rzeczami? Wiadome jest, że moda zaczyna przyczyniać się do niszczenia planety. Ilość ubrań wykonanych z materiałów, które rozkładają się przez bardzo długi czas, jest przerażająca. Nasze szafy wręcz toną w ogromie ubrań. Może warto dać im drugie życie. Jak tego dokonać?

Wspomóż potrzebujących

Najprostszym i najwygodniejszym sposobem pozbycia się zbędnych ubrań jest oddanie ich osobom potrzebującym. Na pewno w swojej szafie posiadasz stertę ubrań, których długo już nie ubierałaś i raczej już ich nie ubierzesz. Jeśli chcesz pozbyć się wszystkich niepotrzebnych ciuchów za jednym zamachem, zapakuj je w worki i udaj się do wybranej fundacji. Być może masz też w swoim otoczeniu kogoś, kto ucieszyłby się z takiego prezentu. Unikaj jednak specjalnych pojemników na odzież, często zlokalizowanych przy osiedlowych śmietnikach. Niejednokrotnie zanotowano próby kradzieży ubrań z pojemników i późniejsze ich odsprzedanie. Jak można się domyśleć, ciuchy finalnie nie docierały do osób potrzebujących.

Vinted, olx, marketplace…

Jeśli chcesz pozbyć się ciuchów, ale nie za darmo, to najlepiej będzie, kiedy wystawisz je na sprzedaż na jednym z portali do tego przeznaczonych. Kwotę za konkretną rzecz ustalasz sama. Pamiętaj jednak, że im niższa kwota, tym szybciej ktoś kupi od Ciebie dany przedmiot. Najpopularniejsze portale, gdzie możesz sprzedać ubrania, to między innymi Vinted, olx lub marketplace na Facebook’u. Wystarczy zrobić odpowiednie zdjęcia, dodać opis, ustalić cenę i… gotowe! To dość popularny sposób, dzięki któremu dasz swoim ubraniom drugie życie.

Lumpeksy

Jeśli z jednej strony chcesz zarobić na zbędnych ubraniach kilka przysłowiowych groszy, lecz z drugiej nie masz ochoty na pojedyncze wystawianie ogłoszeń, to równie szybkim sposobem będzie odsprzedanie ciuchów do lumpeksu za niewielką kwotę. Zazwyczaj kwota ustalana jest na podstawie wagi materiałów. Cenowo jest to niezbyt korzystna opcja, natomiast szafa z dnia na dzień może zostać sporo odchudzona, a ktoś, w kogo ręce wpadnie Twoja bluzka czy spodnie, może cieszyć się nową „zdobyczą” z lumpeksu.