0

Dzień Matki jest obchodzony w wielu krajach na świecie. W Polsce to święto przypada na 26 maja. Data ta zbliża się wielkimi krokami. Przygotuj się, pomyśl wcześniej o prezencie i zaskocz swoją mamę!

Kubek ze zdjęciem? Mama już taki ma. Książka? Nie przepada za czytaniem lektur. Kosmetyki? Nie maluje się. Wino? Nie pije alkoholu. Nie wiesz co sprezentować swojej rodzicielce na Dzień Matki? Ten artykuł przyjdzie Ci z pomocą.

Biżuteria

Oczywistym, a zarazem niezastąpionym prezentem jest biżuteria. Rzecz jasna, nie muszą to być kosztowności warte fortunę. Wystarczy skromna bransoletka, kolczyki, naszyjnik lub pierścionek. Pamiętaj, dla mamy najważniejsze jest, że to prezent od Ciebie, a nie to, ile kosztował. Dla matek i córek powstała nawet specjalna seria naszyjników w postaci serduszka podzielonego na pół. Wtedy należy wręczyć mamie jedną połówkę serduszka, drugą zakładamy na własną szyję. W ten sposób pokazujemy mamie, że zawsze w jakimś sensie jest przy nas, myślimy o niej. Na pewno doceni taki gest.

Mama zabiegana

Zazwyczaj mamy są zabiegane i zapracowane, a co za tym idzie – zmęczone. Każda kobieta ucieszyłaby się z wizyty u kosmetyczki – niezależnie od tego w jakim stopni dba o swój wygląd. Zabiegi kosmetyczne pomagają się zrelaksować. Nie znasz się na zabiegach, jakie oferuje kosmetyczka? Idealnym rozwiązaniem będzie tu voucher, dzięki któremu to sama mama będzie mogła wybrać zabieg, jaki ją satysfakcjonuje. Zrelaksowana mama to szczęśliwa mama!

Najlepszy prezent dla mamy?

Spędzenie z nią czasu! Kiedy dzieci dorastają, mają coraz mniej czasu dla swoich rodzicielek, to ten moment, aby im przypomnieć, że są naprawdę ważne w naszym życiu. Zaproś mamę do restauracji, idź z nią do spa albo po prostu na spacer do parku. Nie masz pieniędzy na prezent? Żaden problem! Zajrzyj do rodzinnego albumu – na pewno posiadasz zdjęcie z dzieciństwa, na którym widniejesz razem ze swoją mamą. Koszt najtańszej ramki potrzebnej do oprawienia zdjęcia to około 3 złotych – tyle, ile wygrzebiesz nawet z miedziaków w swoim portfelu! Zadowolenie i łezka w oku mamy – gwarantowane.

Ostatnio coraz bardziej popularne w Polsce są kolorowe boxy. Należy zakupić produkty kosmetyczne, spożywcze czy po prostu jakieś akcesoria, których mama używa. Ważne, aby wszystkie te rzeczy były w jednym kolorze. Oprócz tego należy kupić box odpowiedni wielkościowo co do prezentu. Przyda się też bibuła lub na przykład cekiny – mogłyby one nieco upiększyć wnętrze boxu. Efekt po otworzeniu pudełka jest zniewalający. Prezent jest praktyczny – bo przecież są to rzeczy, których mama używa na co dzień. A co najważniejsze: u samej rodzicielki pojawi się uśmiech na twarzy.

Kwiaty na dzień matki

A na koniec… kwiaty! To one są zawsze odpowiedzialne za poprawienie humoru mamy. Nie tylko pięknie pachną, ale postawione w wazonie na stole kuchennym, od razu upiększają całe mieszkanie. Do tego dołączamy czekoladki lub bombonierkę i mamy zestaw idealny. Z resztą, dla mam nie liczy się to, co dostaną od swoich dzieci. Taka miłość jest bezgraniczna. Najważniejsze to pokazać mamie, że jest wyjątkową osobą, którą kochamy.

Polecane artykuły